info@cvrkot.eu

PITELOVSKÝ CVRKOT

Predošlé roky

VTEDY, ROKU PÁNA 2022...

NA POČIATKU BOLO SLOVO...

… a nie, to slovo nebolo „cvrkot“ 🙂

Vlastne, ono to ani nebolo slovo, len také pivné susedské reči. O tom, ako by sme radi urobili niečo pre obec a pre ľudí, ktorí v nej žijú. Priniesť im niečo, čo im chýba. No a čo nám chýba najviac? Teda okrem peňazí, lásky a svetového mieru? Predsa kultúra. Zvlášť teraz, po dvoch rokoch koronovej suchoty, keď sa človek bál aj nos z dverí vystrčiť, aby mu v ňom nepristála dáka pliaga, ba čo horšie, Matovičove atómové špáradlo.

Zlomovým bodom mudrovania bolo zjavenie sa mena. Sedíme si na záhrade, pijeme rakiju a hádam siedme pivo. Nastala mudrovacia pauza, ticho. Vlastne… nie úplné – cvrčky v ten večer podávali zvlášť obdivuhodný výkon. Vtedy, 21:06 večer, bližšie neurčeného dňa v roku 2022, sa narodil Pitelovský cvrkot.

Názov by sme teda mali, a všetci marketingoví guru vám určite potvrdia, že to je to najdôležitejšie. Chvíľu sme sa kochali vo vlastnej genialite, lebo však ten názov je fakt perfektný, uznajte 🙂

A muzikantov máme? Táto otázka zavisla vo vzduchu a vrátila nás späť do reality. Niekoľko dní sme sa pohrávali s myšlienkou dueta, kde by jeden z nás hral na hrebeň a druhý na nervy, keďže to sú jediné nástroje, ktoré ako-tak ovládame. No pri ďalšej gremiálke bola našimi polovičkami táto skvelá idea zmietnutá zo stola, že to si máme nechať na doma a nestrašiť ľudí a zver.

Potrebujeme profíkov, preletelo nám hlavou.

Našťastie, siete a osobné kontakty zafungovali a naše pozvanie prijal Nany Hudák z Prievidze spolu so svojím Spontánnym Hudobným Zoskupením (SHZ) a vzácnym hosťom Martinom Geišbergom.

Hudobníkov by sme teda mali, čo ďalej? Už len maličkosti, miesto, pódium, ozvučenie, sponzorov, výčap, pivo, párky, sedenie, osvetlenie, elektrinu, plagáty, parkovacie miesta, toaletu, usporiadateľskú službu, web stránku, reklamu a podobné prkotiny. Ergo, dačo peňazí, veľa nadšenia a obrovskú kopu ľudí, ochotných nám pomôcť.

Všetky tieto ingrediencie sa nám podarilo namiešať v jednom kotlíku a 5. augusta 2022 o siedmej večer z nás pri prvých tónoch gitary spadli stresy a mohli sme si spolu s vami vychutnať výborný dvojkoncert, ktorý trval až do polnoci.

Ako ste si mnohí všimli, v stánku bol pohár na dobrovoľné vstupné či príspevok, kde sa za celý večer nazbieralo úctyhodných 212 Euro. Túto sumu sme s prispením spoločností YLIOS GB a AUTOSCOPE zaokrúhlili a rovných 300 Euro sme ako výťažok z podujatia odovzdali dobrovoľným hasičom obce Pitelová na podporu ich činnosti.

Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporili a ďakujeme vám, divákom, ktorí ste prišli a vytvorili naozaj parádnu atmosféru.

A keďže sme pri posledných tónoch započuli, že sa vám koncert páčil a že by ste si ho radi zopakovali, začal nám v hlave vŕtať beštiálny plán…

A DNES...

USPORIADAŤ PRVÝ ROČNÍK !

Keď sa ťa leto opýta, čo si robil v zime…

… odpovieš, hľadal som muzikantov na Cvrkot.

Musíme si to priznať. Stále sme nováčikovia a nové poznatky a reálie nás prichytia s ústami dokorán, ako to povestné teľa ante portas. Kto mohol tušiť, že muzikanti majú plné kalendáre a treba si ich zjednať aj roky dopredu. Depeche Mode nám takto uchytila Budapešť, Olympic Breznianska Aréna a Deep Purple nám pre nosom vyfúkli ostrí chlapci zo Zvolenskej Slatiny.

Našťastie, sme folkový a pesničkársky festival a v našich lúkach a hájoch je stále kam načrieť a z čoho vyberať a verte či nie, kvalita za kvantitou nezaostáva.

Prichystali sme pre vás to najlepšie z blízkeho aj ďalekého okolia a dúfame, že sa vám náš tohtoročný výber z južných svahov Pitelovej bude páčiť.

Opäť na obvyklom mieste, opäť bezplatne a opäť s kopou dobrej muziky.

Všetci ste srdečne vítaní!

Naša vďaka, tak ako minulý rok, patrí všetkým, ktorí nás podporili. Sponzorom a partnerom za finančnú a organizačnú podporu, pani Mališovej, ktorá nám lúčku na tento účel láskavo zapožičala, Lukášovi, ktorý nám ju opäť bezplatne ozvučí, starostke obce Pitelová pani Záhorcovej, miestnym dobrovoľným hasičom, ktorí sa budú o nás starať a vám, verným aj novým divákom.

Ďakujeme!

ÚČINKUJÚCI 2023

PITELOVSKÝ CVRKOT
29.7.2023

Svaťo Hamaliar          15:00-16:30
Dominika Fričová          16:30-17:30
Eliška Sýkorová          17:30-19:00
KN Bazár     19:00-20:30
Janko Kulich a Kolegium          20:30-22:00

Časy vystúpení sú orientačné a zahŕňajú aj prestávku, potrebnú na nastavenie techniky a prebudovanie pódia.

PITELOVSKÝ CVRKOT